Aktualności
Informacja
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna
ul. Okrężna 14
66-500 Strzelce Krajeńskie
tel. fax. (95) 763 22 47
www.pppstrzelce.pl
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Godziny otwarcia;
Poniedziałek-czwartek 7.30-16.00
Piątek 7.00 – 15.00
Oferta na rok szkolny 2024/2025
Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty Poradni Psychologiczno–Pedagogicznej w Strzelcach Krajeńskich w nowym roku szkolnym 2024/20245
W porani prowadzimy wielospecjalistyczne diagnozy: pedagogiczną, psychologiczną, logopedyczną, rehabilitacyjną. Dokonujemy oceny umiejętności motorycznych, grafomotorycznych oraz graficznych. Przeprowadzamy diagnozę integracji sensorycznej, diagnozę zawodoznawczą, a także diagnozę spektrum autyzmu ADOS-2.
Przeprowadzamy badania przesiewowe: pedagogiczne, logopedyczne, wad postawy, komputerowe badania wzroku programem „Widzę…”, komputerowe badanie słuchu programem „Słyszę” oraz centralne zaburzenia przetwarzania słuchowego (dla dzieci od 7 r. ż.)
Po przeprowadzonych badaniach przesiewowych oferujemy:
• Indywidualne konsultacje dla rodziców dzieci objętych przeprowadzoną diagnozą
• Konsultacje specjalistyczne dla nauczycieli
• Podsumowanie wyników w grupach – przedstawienie możliwości dzieci
w odniesieniu do oczekiwań jakie stawia wobec nich szkoła.
Oferujemy pomoc psychologiczno-pedagogiczną na terenie poradni dla dzieci i młodzieży:
Rehabilitacja, Terapia ręki, Metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne wspomaga rozwój dziecka, Terapia pedagogiczna, Program edukacyjno- terapeutyczny Ortograffiti wspomagający naukę czytania i pisania oraz liczenia. Terapia psychologiczna, Zajęcia logopedyczne, Zajęcia logopedyczne z elementami integracji sensorycznej Terapia zburzeń integracji sensorycznej, Socjoterapia, Interwencja kryzysowa, Trening Umiejętności Społecznych
W tym roku do oferty wprowadzamy zajęcia Biofeedback GSRVERIM 4 Pro Net. To terapia mająca na celu poprawę koncentracji, naukę kontroli emocji, panowania nad tremą i stresem oraz zwiększenie kreatywności i wydajności pracy.
Wczesne Wspomaganie Rozwoju Dziecka w naszej Poradni
Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka to kompleksowe wsparcie terapeutyczne dziecka
i rodziny.
Mogą nim być objęte dzieci, u których została stwierdzona niepełnosprawność i posiadają opinię o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju dziecka. Opinie wydają publiczne poradnie psychologiczne – pedagogiczne w miejscu zamieszkania dziecka.
Powołany w Poradni Zespół Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka prowadzi działania terapeutyczne skierowane na dziecko z zaburzonym rozwojem od urodzenia do rozpoczęcia przez nie edukacji szkolnej oraz działania wspierające rodzinę dziecka.
Zajęcia w ramach wczesnego wspomagania organizuje się w wymiarze od 4 do 8 godzin w miesiącu. Wczesne wspomaganie rozwoju realizowane jest przez zespół specjalistów
w składzie: psycholog, fizjoterapeuta, logopeda, pedagog specjalny, surdopedagog, tyflopedagog, terapeuta SI.
Wczesne wspomaganie rozwoju w odniesieniu do dziecka ma na celu:
• pobudzanie psychoruchowego i społecznego rozwoju dziecka od chwili wykrycia niepełnosprawności do podjęcia nauki w szkole
• korygowanie nieprawidłowości i pomoc dziecku w pełnym wykorzystaniu potencjału rozwojowego, jakim dysponuje
• wyzwalanie i wzmacnianie aktywności społecznej, poznawczej i komunikacji dziecka (w tym rozwoju mowy i języka)
• pomoc w budowaniu trwałych więzi z najbliższymi osobami
Za Życiem
Realizujemy rządowy program kompleksowego wsparcia dla rodzin „Za życiem” we współpracy z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Drezdenku, jako poradnią wiodącą w naszym powiecie.
Oferujemy wsparcie dla rodziców:
Poradnictwo rodzinne: terapie rodzin, interwencję kryzysową, Szkołę dla Rodziców i Wychowawców, Mediacje, Warsztaty, Dyscyplina na nowo.
Grupa wsparcia dla rodziców dzieci objętych WWRD
Grupa wsparcia dla rodziców dzieci neurotypowych spektrum autyzmu i ADHD
Chwila dla zdrowia
Wspieramy nauczycieli i pracowników instytucji poprzez:
Udzielanie nauczycielom pomocy w rozwiązywaniu problemów dydaktycznych
i wychowawczych - konsultacje specjalistyczne dotyczące funkcjonowanie ucznia w szkole, Pomoc w konstruowaniu Indywidualnych Programów Edukacyjno-Terapeutycznych. Spotkania samokształceniowe pedagogów i psychologów szkolnych, logopedów mające na celu wymianę doświadczeń Spotkania samokształceniowe dla nauczycieli wychowania przedszkolnego rozpoczynających pracę i nauczycieli wspomagających.
Prowadzimy sieć współpracy i samokształcenia dla pedagogów, pedagogów specjalnych i psychologów szkolnych.
Wspomagamy przedszkola, szkoły i placówki w zakresie realizacji zadań dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych. Prowadzimy różnorodne zajęcia np.:
STOP! Nie masz prawa mnie krzywdzić, O złości, radości i nie tylko, Rosnę zdrowo, Bajki pomagajki, Strażnicy uśmiechu, Rozmowy o depresji, Ty jesteś zmianą, Zawodowe drogowskazy, Różnice nas łączą.
Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty, szczegółowe informacje są dostępne na stronie internetowej: www.pppstrzelce.pl
Anna Pisarek-Walendziak, Marta Molęda